בדיקת שמיעה מקיפה למבוגרים

מכון השמיעה תדרים בעל וותק של 15 שנים בתחום בדיקות השמיעה והתאמת מכשירי שמיעה. במכון חדר אקוסטי אטום בו מבוצעות בדיקות שמיעה התנהגותיות לילדים ומבוגרים ע"י ציוד דיגיטלי חדיש וממוחשב, בדיקות אפיון טנטון ובדיקת טימפנומטריה. בדיקת REM להתאמת מכשירי שמיעה.תוצאות הבדיקה מסוכמות במקום וניתנות לנבדק בסיומה.

בדיקת שמיעה מקיפה הינה בדיקה התנהגותית שנועדה למצוא את סף השמיעה של הנבדק לצלילים טהורים ולדיבור. במהלך הבדיקה הנבדק מגיב לצלילים טהורים שונים בטווח תדירויות רחב. בבדיקות הדיבור הנבדק חוזר על רשימות מילים על מנת לבדוק את הבנת הדיבור ואת יכולת פענוח המילים של המוח.

בדיקת שמיעה התנהגותית לילדים

בדיקת שמיעה לילדים הינה בדיקה התנהגותית שנועדה למצוא את סף השמיעה של הילד לצלילים טהורים ולדיבור. הבדיקה מבוצעת בגישה המותאמת לגיל הילד, התפתחותו ושיתוף הפעולה שלו בשני דרכים:

  • ·         Visual Reinforced Audiometry (VRA) – בדיקה המבוצעת לרוב עד גיל שנתיים, כתלות בשיתוף הפעולה של הילד. הבדיקה מבוססת על עיקרון ההתניה כך שבכל פעם שהילד שומע את הצליל או הדיבור הוא מקבל חיזוקים ויזואליים בצורת דמות מצוירת ועליו להפנות את המבט לכיוונה.
  • ·         Conditioned Play Audiometry (CPA) – בדיקה המבוצעת החל מגיל שנתיים, כתלות בשיתוף הפעולה של הילד. הבדיקה מבוססת על עיקרון ההתניה כך שבכל פעם שהילד שומע צליל או דיבור עליו להשחיל חרוז או לבנות מגדל.

הבדיקות מונגשות לילדים על מנת שייצאו מהבדיקה עם חוויה חיובית. מומלץ להכין את הילד לבדיקה ע"י הרכבת אוזניות בבית, או הכנה לקראת החדר האקוסטי והרכבת האוזניות.

בדיקת טימפנומטריה

בדיקת הטימפנומטריה הינה בדיקה אובייקטיבית שאינה דורשת את שיתוף הפעולה של הנבדק. במסגרת הבדיקה נמדדת תנועתיות עור התוף בתגובה למתן צליל ולחץ לתעלת האוזן. תוצאות הבדיקה יעידו על מצב האוזן התיכונה כגון הימצאות נוזלים, הסתיידות של עצמות השמע או צלקות בעור התוף.

בדיקת אפיון טנטון

טנטון הינו תפישה של צליל או רעש על אף היעדר גירוי חיצוני, כך שלמעשה מקורו בראש או באוזניים. כיום לא קיים הסבר חד משמעי לקיום הטנטון ,אך בדיקת אפיון טנטון יכולה לסייע לגלות את תכונות הטנטון ובכך לסייע בטיפול בו.

בבדיקת אפיון טנטון נלקחת מהנבדק אנמנזה מפורטת שלעיתים יכולה לסייע בהבנת הסיבה לטנטון ומבוצעות בדיקות התנהגותיות להבנת התכונות של הטנטון כגון :עוצמתו, התדר שלו ומדדי מיסוך שונים כמו Minimum Masking Level (MML), Residual Inhibition והעברה קונטרה-לטרלית.

 

בדיקת שמיעה

לתיאום פגישה התקשרו למכון שמיעה -"תדרים" - 077-362-9436

מדיקל השרון אלי הורביץ 12 כפר סבא קומה 3 חדר  13

 

 

 

ituran_refue